Spotkanie Bożonarodzeniowe 2019

Jest taki piękny czas w roku, magiczny okres pełen radości, miłości i rodzinnego ciepła.

Jest taki wyjątkowy wieczór, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.

Wieczór, gdy gasną spory, konflikty, znika troska i niepokój.

Wieczór, gdy przełamujemy się opłatkiem, składamy życzenia.

To noc wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna… To noc Bożego Narodzenia…

W sobotę 21 grudnia 2019 r. w pięknie udekorowanej auli naszej szkoły odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe, które zaszczycili swoją obecnością: ks. Robert Łojek- proboszcz parafii Św. Borgiasza, ks. Henryk Michalak, ks. Jacek Dada oraz Marcin Wojtulewicz – manager parafii Św. Borgiasza i porucznik pilot Zbigniew Kwapisz – przedstawiciel Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koła Chicago.

Spotkanie wigilijne rozpoczęła Kierownik Szkoły Małgorzata Gołubowska. Przywitała wszystkich zebranych oraz złożyła uroczyste życzenia.

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia są Jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, którego nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób.

Bożonarodzeniowy spektakl przygotowały nauczycielki Agnieszka Rebeszko oraz Elżbieta Bachnacki, a w magiczny czas narodzenia Pana Jezusa wszystkich zebranych przenieśli uczniowie klasy czwartej i piątej.

Wspólnie przeżywaliśmy historię Maryi i Józefa, którzy bezskutecznie poszukiwali miejsca na nocleg. Nie mając wyboru zdecydowali się zatrzymać w opuszczonej stajence, gdzie przyszedł na świat Jezus – Zbawiciel Świata, zgodnie ze słowami proroctwa o jego narodzinach. W kolejnych odsłonach pojawiali się pastuszkowie, aniołowie, psotne diabły oraz Trzej Królowie, którzy nowo narodzonemu Dziecięciu oddali pokłon oraz ofiarowali złoto, kadzidło i mirrę. Autentyczności i uroku przedstawieniu dodawały wyjątkowa scenografia oraz piękne stroje. Całość spektaklu przeplatana była występami wokalnymi, akompaniamentem skrzypiec oraz kolędami wspólnie śpiewanymi przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz gości.

Po zakończonym przedstawieniu odbył się przepiękny koncert kolęd przygotowany przez panią Kingę Jabłońską. Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które zagrali uczniowie: Karol Jackiewicz, Dawid Gotter, Jakub Krzemień i Piotr Wnęk oraz Karol Turbiarz.

Następnie ksiądz Jacek Dada odmówił modlitwę i poświęcił opłatki. Wszyscy uczestnicy spotkania składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem.

Na zakończenie przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anita Markiewicz, zaprosiła wszystkich przybyłych na nasze spotkanie wigilijne do wspólnego posiłku przygotowanego przez rodziców.

Miłym uzupełnieniem tego świątecznego dnia były odwiedziny św. Mikołaja w klasach młodszych oraz słodkie prezenty.

 ********

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowania i realizację tego ciepłego, serdecznego i pełnego artystycznych wrażeń spotkania, które przybliżyło nam tajemnicę Bożego Narodzenia i wprowadziło w świąteczny nastrój.