Bal Maturzystów 2020

Rozpoczęcie balu studniówkowego 2020 zaplanowane było na godzinę szóstą wieczorem 25 stycznia, ale już około czwartej po południu pod budynek Drury Lane Theater zaczęły podjeżdżać kolejne limuzyny, z których wychodzili piękni, młodzi ludzie w olśniewających wieczorowych kreacjach. Scenę tę można było tylko porównać do Dolby Theater w Hollywood w czasie gali rozdania Oscarów.
Tegoroczny bal to już 27 studniówka! W tym roku bal studniówkowy został zorganizowany przez szkołę im. św. Ferdynanda w Chicago pod egidą Zrzeszenia Nauczycieli Polskich.

Uroczystość rozpoczęło majestatyczne wejście na salę bankietową uczniów i uczennic z poszczególnych szkół, po czym nastąpiła część oficjalna nocy balu studniówkowego i pyszny obiad.

Po obiedzie i losowaniu nagród dla tegorocznych absolwentów rozpoczął się zainicjowany tradycyjnym polonezem taneczny szał. Młodzież świetnie się bawiła przy dźwiękach starych i nowych przebojów. Żeby tradycji stało się zadość wszyscy przeszli przez setkę, co według legendy powinno gwarantować sukces na egzaminie maturalnym.

Niedługo nasi maturzyści złożą egzamin dojrzałości i pójdą w świat, aby wykorzystać wszystkie jego możliwości i spełnić swoje marzenia.

Pozostało nam tylko życzyć im samych sukcesów…

Małgorzata Biedroń
Wychowawca klasy maturalnej