Tak uczymy się zdalnie – video

Szybko rozwijająca się epidemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich i chociaż nikt nie był na nią przygotowany społeczność naszej szkoły szybko stara się przystosować do nowej rzeczywistości zdalnego nauczania.

Zdajemy sobie sprawę, że najbardziej obciążeni są rodzice naszych uczniów, którzy są zmuszeni do przejęcia większej opieki nad edukacją swoich dzieci w domu, za co bardzo im dziękujemy. Dziękujemy im również za ich poświęcenie, współpracę, cierpliwość i wyrozumiałość w tych trudnych dla wszystkich warunkach.

Nasi nauczyciele pracują więcej niż zwykle, gdyż zdalne nauczanie jest nowością i wyzwaniem również dla nich. Nasi uczniowie szybko dostosowali się do nowej sytuacji, chociaż na pewno tęsknią do powrotu do szkoły i do normalności.

W każdy czwartek uczniowie otrzymują od swoich nauczycieli starannie przygotowane pakiety, karty pracy, wskazówki oraz różne internetowe pomoce do nauki. Starsi uczniowie mogą również znaleźć potrzebne materiały na platformie Google Classroom, który jest pomocnym narzędziem organizacyjnym oraz pomaga w komunikacji nauczycieli z uczniami.

W soboty, zgodnie z ustalonym planem zajęć on-line nauczyciele spotykają się ze swoimi uczniami w klasach wirtualnych i prowadzą lekcje zdalne z wykorzystaniem video-komunikatorów Skype i Zoom. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogą liczyć na indywidualne konsultacje.

Mamy nadzieję, że nawet w tych wyjątkowych warunkach uczniowie naszej szkoły nie tylko pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności, ale również miło spędzają czas w trakcie wirtualnych spotkań ze swoimi nauczycielami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zgromadzonych przez rodziców i nauczycieli w ciągu ostatnich tygodni.

Małgorzata Gołubowska
Kierownik Szkoły Polskiej w Chicago

 

TAK UCZYMY SIĘ ZDALNIE