Laureaci konkursu „Tak jak ptaki na wolności…”

Znane są już wyniki II edycji konkursu „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny Światowej” – konkursu organizowanego przez oddział IPN w Krakowie i Krakowską Chorągiew ZHP imienia Tadeusza Kościuszki. Tegoroczny konkurs był szczególny, ponieważ poświęcony był małemu sabotażowi. Poprzez spojrzenie w historię skłaniał do tego, aby dostrzec jak młodzi ludzie walczyli o niepodległość w czasach II wojny światowej.

Prace konkursowe nadsyłane były w trzech kategoriach: praca pisemna, praca plastyczna i praca multimedialna. Komisja Konkursowa wyłoniła 26 laureatów spośród 113 nadesłanych prac uczniowskich. Wśród zwycięskich prac znalazł się film naszych uczennic: Zuzanny Łapy i Aleksandry Kamińskiej – tegorocznych maturzystek.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego filmu „ Mały Sabotaż Patrol Królewskie Kwiaty”

Zapraszamy również do obejrzenia podsumowania wyników konkursu w którym można zobaczyć w pilotażowym skrócie wszystkie zwycięskie prace. Obecna sytuacja w której aktualnie się znajdujemy zobowiązała IPN Krakowski do dokonania podsumowania wyników konkursu w formule wydarzenia online.

 

ALEKSANDRA KAMIŃSKA

ZUZANNA ŁAPA