Niedziela dla Niepodległej – Bieg Niepodległości 2021

Do biegu mającego upamiętnić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przystąpili uczniowie Szkoły Polskiej im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago. W niedzielę 7 listopada o godz.11.11 na dystansie pięciu kilometrów Patrick Nowak – uczeń klasy III LO uzyskując czas 18:55 zajął 2 miejsce. To kolejna impreza, którą Patrick kończy zajmując wysokie miejsca w tabeli na dystansie 5 km. Dwa lata temu był 4 w ogólnej klasyfikacji na 5k, tym razem zajął 2 miejsce, natomiast w kategorii do 19 lat zajął 1 miejsce. Uważamy to za duży sukces naszego ucznia, a zarazem powód do dumy. Takie rezultaty to efekt ciężkiej pracy, która może być motywacja dla innych. Sport uczy dyscypliny, przyjaźni, zdrowej rywalizacji a kolejny „Independent run” już za rok.

Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie Naszej Szkoły mieli również swój udział w promowaniu tak symbolicznego wydarzenia jakim był bieg niepodległościowy w 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.