Razem na Święta

” Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”
                                                                    Jan Paweł II
 
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na święta”, która w tym roku organizowana była już po raz czwarty.
Głównym celem podjętych inicjatyw przez uczniów Szkoły Polskiej im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago było  niesienia pomocy potrzebujących, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
Przygotowane zostały karteczki świąteczne dla Brendana, który podczas Świąt Bożego Narodzenia przebywał w szpitalu na kolejnej chemioterapii. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została przeprowadzona akcja wsparcia finansowego w otwarciu Domu Samotnej Matki na Filipinach, gdzie posługują na misjach polskie siostry ze zgromadzenia Maryi Niepokalanej niosąc pomoc ubogim i samotnym matkom. Ze świątecznymi życzeniami gościliśmy u Pana Tadeusza. Przedświąteczne spotkanie było wyrazem wdzięczności całej społeczności Szkoły Polskiej  w Chicago za udział Pana Tadeusza w kampanii BohaterON, którą poświęciliśmy żywej pamięci o tych, którzy walczyli o wolność Polski podczas Powstania Warszawskiego. Przygotowane przez uczniów kartki z życzeniami świątecznymi, uśmiechy, wyrażana sympatia i drobne gesty życzliwości dostarczane były do wielu kombatantów oraz osób starszych i samotnych.
Wszystkie podjęte działania były wyrazem empatii i wrażliwości naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka. Swoim postępowaniem udowodnili, że dobro względem drugiego człowieka można nieść niezależnie od okoliczności.