Walentynki w Polskiej Szkole

Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w kalendarz naszych szkolnych imprez i uroczystości.

Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego święta zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia i wyrazić w nich sympatię, wrzucali kartki walentynkowe w większości własnoręcznie wykonane do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.
W tym dniu obowiązywał także specjalny ubiór w kolorze czerwonym i różowym. Drzwi klas udekorowano pięknymi pracami. Było to związane z konkursem ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski na najpiękniejszą walentynkową dekorację.

Komisji było bardzo trudno wyłonić zwycięzców. Po długich naradach pierwsze miejsce przyznano klasie 5 , drugie klasie 6 a na trzecim miejscu znalazła się wspólna praca uczniów klasy 4. Tego dnia wszyscy uczniowie szkoły otrzymali słodkie lizaki, które ufundowała Rada Rodziców a trzy zwycięskie klasy otrzymały dodatkowe smakołyki. Wznowiliśmy również akcję wsparcia finansowego w otwarciu Domu Samotnej Matki na Filipinach, gdzie posługują na misjach polskie siostry ze zgromadzenia Maryi Niepokalanej niosąc pomoc ubogim i samotnym matkom.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę uczniów, rodziców i nauczycieli za włączenie się tego dnia w szereg działań zaplanowanych przez Samorząd Uczniowski.

Bardzo doceniamy ten dzień również dlatego, że skłaniał nas wszystkich do rozważań na temat życzliwości i szacunku, które należy okazywać w życiu każdego dnia.