Bieg Wilczym Tropem 2022

Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi swoje dziesięciolecie!

Z roku na rok projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jest to największe tego typu przedsięwzięcie sportowo-edukacyjne.
Szkoła Polska im. 7. Eskadry Kościuszkowej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago licznie reprezentowana przez uczniów i rodziców aktywnie włączyła się w to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Dziś z serca dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Pokonując symboliczny dystans 1963 metrów chcemy ich ten sposób zachować w swojej pamięci i uhonorować bohaterską postawę wobec ojczyzny.

W obliczu rosyjskiej agresji na niepodległą Ukrainę tragiczna i bohaterska historia Wyklętych jeszcze mocniej przemawia do współczesnych.

Wierzę, że pamięć o nich będzie trwała wiecznie – napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników X Biegu Tropem Wilczym.

Zapraszamy do obejrzenia filmu