BAL MATURALNY 2022

7 maja 2022 r. młodzież z klasy III B LO uczestniczyła w corocznym, widowiskowym balu organizowanym niezmiennie w sali bankietowej Drury Lane w Oakbrook Terrace, IL. 555 uczniów z 37 polskich szkół z aglomeracji chicagowskiej wzięło udział w tegorocznym balu maturalnym zorganizowanym przez Polską Szkołę im. ks. Stanisława Cholewińskiego. Zabawa tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu polskiego przez wszystkich uczestników oraz powitaniem gości. W dalszej kolejności zespół Pieśni i Tańca „Wesoły Lud” wykonał poloneza zapraszając do wspólnego narodowego tańca wszystkich maturzystów.

Nastolatkowie bawili się wybornie przy polskiej muzyce do północy. Młode damy oraz eleganccy dżentelmeni prezentowali wspaniałą modę, w której obowiązywały granatowe i czarne kreacje oraz białe koszule i czarne garnitury. W wykwintnym menu znalazły się dania na gorąco, bufet słodkości i napoje bezalkoholowe. Jak co roku wytypowani przez wychowawców najlepsi uczniowie klas maturalnych otrzymali medale „Najlepszy z najlepszych” oraz wzięli udział w losowaniu nagród pieniężnych. Szczęście sprzyjało naszej uczennicy – Zuzanna Fediuk otrzymała czek ufundowany przez Polskie Linie Lotnicze LOT na przelot do Polski Dreamlinerem.

Uśmiechnięte twarze, wieczorowe suknie, piękne fryzury, wspaniała muzyka, tańce i doborowe towarzystwo – to obraz tej niezapomnianej nocy. Jak pisał Leopold Staff: „bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu”.

Taki wieczór zdarza się raz w życiu i pozostaje na zawsze w pamięci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (kliknij w poniższy link).