PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Nasi uczniowie- laureaci konkursów szkolnych, międzyszkolnych oraz międzynarodowych, zostali wyróżnieni i nagrodzeni podczas uroczystej gali, podsumowującej osiągnięcia edukacyjne uczniów, którą poprowadziła Pani Kierownik Szkoły, Anna Awakowicz.
Szkolne święto zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości:
 • Pani Wicekonsul RP w Chicago ds. Polonii, Komunikacji i Dyplomacji Publicznej – Agata Grochowska,
 • Pani Ewa Koch – prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce,
 • porucznik pilot, Pan Zbigniew Kwapisz – przedstawiciel Związku Narodowych Sił Zbrojnych Koła Chicago,
 • koordynatorzy Przystanku Historia IPN w Chicago – Pani Helena Sołtys oraz Pan Marek Adamczyk,
 • Pan Mirosław Michael Niedziński – prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois,
 • Pani Agata Kopacka, wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois,
 • przedstawiciele Polsko- Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej: Pan Bogdan Ogórek i Pani Anna Czarnecka – Hebal,
 • przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły, Pani Anita Markiewicz.

Słodycze dla nagrodzonych uczniów ufundowała firma Lowell International Foods.

Certyfikaty pieniężne dla laureatów konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii 2021/2022” oraz dla Zuzanny Łapy i Nicholasa Pietranika – laureatów międzynarodowych konkursów historycznych, ufundowała Polsko- Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Zgromadzeni goście z zainteresowaniem obejrzeli dwa nagrodzone filmy laureatów pierwszego miejsca:

 • „Raport „W” – film przygotowany przez uczennicę naszej szkoły (dziś już absolwentkę), Zuzannę Łapę, na VIII Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych,
oraz
 • film Nicholasa Pietranika, przygotowany na VI Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Wojna polsko- bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” – pt. „Ksiądz Ignacy Skorupka – cichy bohater”.

Oprócz reprezentantów konkursów międzynarodowych, dyplomy i nagrody podczas gali otrzymali laureaci dwóch konkursów szkolnych:

 • konkursu plastycznego „Biel i Czerwień w Sercach Polaków”, zorganizowanego w szkole z okazji Święta Niepodległości.
oraz
 • Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2021/2022, który został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Na uroczystości Pani Kierownik, Anna Awakowicz, pogratulowała również zwycięzcom Międzyszkolnego Konkursu Biegłości Językowej „Stawiam na Polski”, – Wiktorii Wróbel (I miejsce) i Nicholasowi Pietranikowi (II miejsce). Zasłużone gratulacje otrzymały też uczestniczki Konkursu Recytatorskiego „Słowem – Polska” pod patronatem małżonki prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser – Dudy: Emilia Awakowicz i Aleksandra Krzemień, które zakwalifikowały się do trzeciego etapu konkursu i będą reprezentować szkołę na poziomie kontynentalnym.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursów talentu oraz zdobytych nagród, a wyjątkowym gościom dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszej szkolnej gali. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów.

Naprawdę warto brać udział w konkursach. Zachęcam do tego wszystkich uczniów mojej szkoły” – powiedziała w swoim wystąpieniu Zuzanna Łapa, laureatka wielu międzynarodowych konkursów historycznych i absolwentka naszej szkoły. I my całkowicie podzielamy jej opinię.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości https://youtu.be/QF82_Xoye-U.