„Jeśli nie chcesz mojej zguby krokodyla daj mi luby”

DNI TEATRU W NASZEJ SZKOLE
Pani Agnieszka i Pani Ania już od godzin porannych czekały na dziedzińcu szkolnym ze specjalnym zaproszeniem na spektakl pt. „Jeśli nie chcesz mojej zguby krokodyla daj mi luby”, którego scenariusz oparty był o znaną i ponadczasową komedię Aleksandra Fredry – Zemstę. Zapraszały ser­decz­nie wszyst­kich rodziców Na­szej Szkoły, uczennice oraz uczniów wraz z nauczycielami dbając o najmniejszy szczegół jakim z pewnością były specjalnie przygotowane na ten dzień koszulki z tytułem przedstawienia i symbolicznym logo.
Autorem dzieła jest oczywiście Aleksander Fredro, natomiast reżyserkami szkolnej sztuki teatralnej były p.Agnieszka Rebeszko i p.Ania Zawisza zaś aktorami uczniowie Szkoły Polskiej im. 7. Eskadry Kościuszkowskiej w Chicago.
Grą aktorską parodiowali cechy charakteru i ukazali ludzkie wady w świetle humorystycznym. Postacią najbardziej komiczną, która bawiła w sztuce był oczywiście Papkin.
Niezwykle przekonujące i imponujące były kostiumy oraz wykonane samodzielnie kukiełki, które przeniosły nas w XIII wiek w którym Fredro ukazał ludzkie intrygi, konflikty sąsiedzkie i zabawne sytuacje. Na szczęście wszystko skończyło się ślubem i zwyciężyła miłość. Uczniom należą się gromkie brawa i słowa uznania za pracę podczas prób, wysiłek podczas przedstawienia oraz grę aktorską i opanowanie fredrowskiego języka, którym napisana jest komedia. Poradzili sobie doskonale co można odsłuchać w prezentowanych fragmentach przedstawienia na FB szkolnym.
Ogromne podziękowania dla Julii Hebdy i jej Mamy za charakteryzację kukiełek.
Kukiełki ożyły w rękach Julii, pięknie prezentowały się na scenie i za­mieniły się w coś więcej niż w żywych aktorów….
Dziękujemy Pani Agnieszce Rebeszko i Pani Ani Zawiszy, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.
Życzymy pełni sił twórczych i dalszych inspiracji w pracy z uczniami Szkoły Polskiej w Chicago.